Golf ve světě

Rom

Už tento týden hostí Royal Troon 152. ročník Open, jehož předehru v podobě turnaje Genesis Scottish Open ovládl Skot Robert MacIntyre s celkovým skóre 18 ran pod par. O ránu zpět zůstal zkušený Adam Scott, který šel finálovou rundu za -3, stejně jako vítěz. Třetí příčku si odvezl Francouz Romain Langasque, finále naopak nevyšlo Åbergovi vstupujícímu do finále z pozice lídra. Švéd se po třech ranách nad par propadl na dělené čtvrté místo, když chyboval na druhé devítce.

Celý článek...

Thompson2-getty-750Jméno Davis Thompson bylo až do letošního léta povědomé asi jen opravdu kovaným fandům, první velký průlom do širšího povědomí ale udělal nedávno pětadvacetiletý golfista na US Open, kde nečekaně bral parádní dělené deváté místo. A od minulého týdne už si může rodák z Atlanty ke svému jménu hrdě psát - vítěz turnaje PGA Tour.

Celý článek...

DathoVýhra, která byla na spadnutí. Před týdnem totiž dělil druhé místo a bylo jasné, že na svůj premiérový titul na okruhu by nemusel čekat příliš dlouho. Nakonec stačilo pouhých sedm dní, aby Davis Thompson zažil na John Deere Classic zatím své nejkrásnější chvíle v profesionální kariéře na PGA Tour.

Celý článek...

McIlroy-cj-getty-750Za poslední dva týdny neodehrál ani jedinou soutěžní jamku, přesto je paradoxně jeho jméno stále tím nejskloňovanějším na golfových webech a sociálních sítích. Dramatické vyvrcholení letošního US Open, v němž Rory McIlroy přišel o další šanci prolomit deset let trvající smůlu na majorových turnajích, dál rezonuje mezi fanoušky i novináři. A světová dvojka? Pokračuje v mlčení, aktuálně pouze McIlroy oznámil, že se po absencích na Travelers Championship a Rocket Morgage Classic nezúčastní ani nadcházejícího John Deere Classic.

Celý článek...

CamDaVelmi napínavou podívanou naservírovali hráči divákům na Rocket Mortgage Classic, kde byla ve hře o titul minimálně pětice hráčů. Třebaže nepředvedl své nejlepší kolo v turnaji, z titulu se nakonec radoval Cam Davis s celkem osmnácti údery pod par, který za sebou nechal velmi dobře finišujícího Thompsona, jemuž sekundoval i Min Woo Lee. Finále podle představ nevyšlo Bhatiovi ani Raiovi, oba zahráli jen v paru, takže nevyužili své nejlepší výchozí pozice a rovněž dělili druhou příčku.

Celý článek...

Scheffler GettyImages-750Až by se chtělo skoro říci, že na PGA Tour je vše při starém. Travelers Championship nabídl minulý týden spoustu zajímavých momentů a dokonce i dodatečné play-off, vítěz ale překvapil jen málokoho - a určitě ne bezmála čtvrtinu všech sázkařů, kteří směřovali před turnajem své tipy na výhru Scottieho Schefflera. Světová jednička jejich přání vyslyšela a letos suverénního Američana nezastavilo na cestě za šestým titulem sezóny ani řádění demonstrantů na osmnáctém greenu, ani jeho tentokrát největší soupeř (a jinak velký kamarád) Tom Kim.

Celý článek...

Sch TraDramatické vyvrcholení čekalo aktéry Travelers Championship, kde se o vítězství pralo hned několik hráčů. V samotném závěru se ale bitva o prvenství nakonec ztenčila na Scottie Schefflera a mladíka Toma Kima, kteří šli spolu v závěrečném flightu. Na posledním greenu se událo málokdy vídané drama, žel jeho první dějství nemělo s golfem nic do činění. Na green totiž krátce před dohráním posledních patů vtrhli aktivisté a mimo jiné na něm rozlili barvu.

Celý článek...

dechabeua-usopen-getty-750Ve svém profilu na stránce šňůry LIV Golf má Bryson DeChambeau v krátkém dotazníku u otázky na to, která rána je pro něj nejtěžší, odpověď: šedesátiyardový bunker shot. Paradoxně přesně tahle rána, ovšem fantasticky provedená, mu zajistila na poslední jamce titul z letošního US Open. Pozici v písku proměnil Američan v příhru na metr a půl dlouhý pat do paru a slaví druhý majorový titul kariéry.

Celý článek...

brydBryson DeChambeau vstupoval do finálové rundy US Open z pozice lídra, hned několikrát si ale situaci dokázal zkomplikovat. Naopak Rory McIlroy postupně ukrajoval z jeho náskoku, až se dostal do vedení o dva údery. V závěru ale severoirský golfista selhal, když na posledních čtyřech jamkách neproměnil krátké paty a postupně nasbíral tři rány, což ho stálo možný triumf. Čekání na další major trvající deset let tak pokračuje...

Celý článek...

Scheffler GettyImages-750Před začátkem letošního The Memorial směřovalo v zámoří na jeho vítězství neuvěřitelných třicet procent sázkařských tipů. A Scottie Scheffler tipéry ani na turnaji Jacka Nicklause nezklamal - relativně nevysoký kurz, v němž se bral zhruba trojapůlnásobek vkladu, proměnil opět ve výhru pro sebe i sázkaře. Znamená to jediné: před US Open, které se tento týden koná na slavném hřišti Pinehurst, bude zase ještě o něco větším favoritem. Takovým, že naposledy dávali podobné šance bookmakeři před některým majorovým turnajem kdysi Tigeru Woodsovi, a bylo to v roce 2009.

Celý článek...

Strana 1 z 155

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...