Golf ve světě

PebeIkonická hřiště v Pebble Beach už tradičně hostí AT&T Pebble Beach Pro-Am, jeden z podniků PGA Tour, na kterém, jak už název prozrazuje, hrají profesionálové spolu s amatéry, takže se to ve startovním poli hemží řadou známých celebrit, nejen ze světa sportu. Letos nicméně sehrálo velkou roli i počasí, a tak se část finálové rundy bude dohrávat v pondělí.

Celý článek...

il-graf-up-750Jakkoliv to může znít paradoxně, covidová pandemie se stala jedinečným impulsem pro znovuvzkříšení golfu na britských ostrovech. Potvrzují to data shromážděná rezervačním systémem BRS Golf a největší světovou platformou pro rezervaci her GolfNow za rok 2022. Počet odehraných kol ve Velké Británii a Irsku totiž dosáhl svého historického maxima.

Celý článek...

Reed-Patrick-getty-750Patrick Reed už asi jiný nebude. Kolem amerického golfisty a někdejšího vítěze Masters bývá občas hodně dusno, což se potvrdilo také na sklonku týdne při turnaji Hero Dubai Desert Classic. Dvaatřicetiletý hráč, který to v kariéře kdysi dotáhl až na šesté místo světového žebříčku, tam ztropil rozruch hned dvakrát, což je i na jeho standardy snad až trochu příliš.

Celý článek...

homamaNa PGA Tour působí v roli řádného člena od roku 2018, ale navzdory několika solidním výsledkům Sam Ryder na vítězství dosud nedosáhl. Dvakrát skončil druhý, čtyřikrát třetí, šestnáctkrát se umístil v desítce nejlepších... Změnit to mohl na Farmers Insurance Open, kde si po tři dny budoval nejlepší výchozí pozici. A když hned na úvod závěrečné rundy zahrál birdie, zdálo se, že je na dobré cestě zapsat se mezi vítěze nejprestižnější profesionální série. Žel zůstalo jen u přání...

Celý článek...

Norman-Greg-getty-750Trvalo to vlastně skoro rok, nicméně dlouhé hledání je už minulostí - golfová šňůra LIV Golf Invitational má konečně mediálního partnera. Projekt zaštítěný ambasadorem Gregem Normanem (na snímku) a saudskoarabskými investory sice odstartoval až loni v létě, ale vyjednávání probíhala už od začátku roku a velmi dlouho byla neúspěšná. Celý kalendářní rok 2022 tak mohli fanoušci sledovat umění Dustina Johnsona, Phila Mickelsona či Brookse Koepky zdarma na youtubovém kanále, jiným společnostem pak dokonce LIV Golf za vysílání (trochu bizarně) sama platila.

Celý článek...

JonRaJon Rahm se vyšvihl do čela průběžného pořadí FedEx Cupu. Na The American Express připomínal od úvodních kol španělský expres, když zapisoval dvakrát 64 ran. Ve finále byl dlouho bezchybný, až na tříparové třináctce zaváhal, nakonec však se sedmadvaceti ranami pod par udržel vedení o jediný úder před Davisem Thompsonem a třetími Kirkem a Schauffelem (oba -25). Posledně jmenovaný vůbec předvedl parádní stíhačku, když jen ve finále srazil své skóre o deset ran. Stejný kousek se povedl také van Rooyenovi, jemuž to stačilo k posunu na dělenou šestou příčku.

Celý článek...

Hatton-getty-750Trochu ve stínu kontroverzí kolem nově vzniklé série LIV Golf se letos světovým golfem plíživě řeší i jedno zajímavé téma. Jeho jméno? Dress code. Hlavní otázka? Jsou psaná i nepsaná pravidla pro to, co smí hráči na hřišti nosit, ještě potřeba, nebo jde o přežitý anachronismus? Názory se různí, jisté ale je, že časy se mění – ať chceme nebo ne.

Celý článek...

netflix-750Máte už v kalendáři zakroužkováno datum 15. února? Většina golfových fanoušků po celém světě nejspíš ano, a důvod je prostý. Právě v tento den totiž plánuje zámořský streamovací gigant Netflix uvolnit k vysílání na své platformě dlouho vyhlíženou dokumentární sérii nazvanou Full Swing. Jak samotný název napovídá, týkat se bude golfu.

Celý článek...

swkPřesně tak by se dala popsat cesta Si Woo Kima turnajem Sony Open, kde v úvodních rundách zapisovat shodně 67 ran, aby třetí hrací den trochu sešlápl plyn. Výsledkem bylo 64 úderů, které zopakoval i ve finále včetně birdie na dvou závěrečných jamkách. To mu nakonec vyneslo titul, celkově čtvrtý na PGA Tour, o ránu před Haydenem Bucleyem (-17), třetí skončil Chris Kirk (-15).

Celý článek...

konteAbu Dhabi GC byl od 13. do 15. ledna svědkem měření sil týmů kontinentální Evropy a Velké Británie a Irska. Z výhry o čtyři body se nakonec radovali hráči z kontinentu vedení Francescem Molinarim. Pro oba celky to byla především užitečná prověrka před Ryder Cupem, který se uskuteční letos.

Celý článek...

Strana 1 z 139

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...