Kasina-Ondrej-750Žijeme dobu informační exploze, kdy už není možné, aby jedinec ovládl všechny obory vědění, jak o tom kdysi snili F. Bacon a J. A. Komenský, když se snažili vytvořit obor „pansofia" neboli vševěda. Upřímně doznávám, že nejsem vševěd. A to ani v mém nejoblíbenějším sportu – v golfu. Nedávno jsem narazil na spletitý problém v oblasti pravidel golfu a musel jsem se obrátit na skutečné odborníky. A zdá se mi, že bude poučné se s vámi podělit o výsledek.

Celý článek...

rules-hub-750Po čtyřletém cyklu relativně poklidné platnosti nové edice pravidel, kdy změny formou rozhodnutí kolovaly jen mezi odborníky, spatří v lednu 2023 světlo světa inovovaná edice Pravidel golfu. Přestože budou nová pravidla obsahovat celkem 55 změn, které – s výjimkou šesti – změní textace v téměř všech původních 24 paragrafech (dokonce jeden nový přidají), není se čeho obávat. Nakonec posuďte sami a prohlédněte si pětici změn, které pravidloví „otcové" z R&A považují za klíčové.

Celý článek...

ilu-prav-lupa-750Pravidlo 9 se zabývá centrálním principem celé hry: "Hraj míč, jak leží." A to včetně souvisejících situací kdy se míč zastaví a následně pohne vnějším vlivem, kdy míč v klidu byl zvednut nebo kdy pohnul míčem samotný hráč...

Celý článek...

bunker-il-750Bankry jsou zvlášť připravené oblasti určené k prověření schopnosti hráčů hrát míč z písku. Aby se zajistilo, že hráči budou čelit této výzvě, existuje několik omezení ohledně dotknutí se písku před zahráním rány a toho, kde může hráč využít úlevu, když má míč v bankru. A protože víme, že základní pravidla zná většina z vás, zaměříme se spíš na jejich výklad.

Celý článek...

Pravidla-ilu-750Možná se vám již tak zdají golfová pravidla složitá, možná byste naopak rádi věděli více. Pokud patříte do první skupiny, raději se do čtení nepouštějte, pokud do té druhé, věřím, že anglický překlad interpretací jednotlivých pravidel přečtete jedním dechem, tentokrát Pravidla 3, řešícího tři základní atributy všech golfových soutěží.

 

 

Celý článek...

Strana 1 z 11

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...