Pravidla Náhodné pohnutí míčem na greenu od letošního roku již beztrestné

Pravidla-pohnutiZ důvodu obtížné aplikace pravidla 18-2 při pohnutí míče na greenu v okamžiku, kdy se hráč připravuje k patování, zavedly řídící orgány golfu (R&A a USGA) nové vzorové místní pravidlo, které umožňuje neudělit za náhodné pohnutí míčem na greenu trest. Změnu přivítaly všechny profesionální série a podle zveřejněné informace na cgf.cz bude toto místní pravidlo aplikováno od ledna 2017 také na všechny soutěže pořádané ČGF.

"Pravidla 18-2, 18-3 a 20-1 jsou modifikována takto: Pokud hráčův míč leží na grýnu, žádný trest nebude udělen, jestliže míčem nebo markovátkem náhodně pohne hráč, jeho partner, soupeř, jakýkoliv z jejich nosičů nebo cokoliv z jejich výstroje. Jestliže se míč pohne, musí se vrátit na původní místo, jak vyžadují Pravidla 18-2, 18-3 a 20-1. Toto Místní pravidlo se uplatní jen tehdy, pokud hráčův míč nebo markovátko leží na grýnu a jakékoliv jejich pohnutí je náhodné.

Poznámka: Pakliže je známo nebo prakticky jisté, že hráčovým míčem na grýnu pohnul vítr, voda nebo jiný přírodní vliv jako např. gravitace, míč musí být hrán, jak leží, ze své nové polohy. Je-li za těchto okolností pohnuto markovátkem, markovátko se musí vrátit na původní místo."

Pravidla-local-new2017

 

Originální znění vzorového pravidla ZDE
http://www.randa.org/News/2016/12/New-Local-Rule-for-Golf

Celý článek ze serveru cgf.cz ZDE
http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=501373225&IDMenu=74700507


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...