Pravidlo-24Pravidla říkají, že se má nejprve odstranit pohyblivá závada, a když se míč pohne, musí se vrátit zpět na původní místo. Co ale když hráč před odstraněním závady míč omarkuje? Co když hráč nepohne míčem při odstraňování závady, ale až následně při odstraňování markovátka? Anebo co když hráč míč při odstraňování závady přidržuje rukou, aby se nepohnul?

Když to vezmeme pozpátku, pak...

Přidržování míče při odstraňování pohyblivé závady je trestné. Hráč tímto postupem porušuje pravidlo 18-2 a musí si připsat jednu trestnou ránu.

Když hráč označí míč nejprve markovátkem, pak při odstraňování pohyblivé závady míčem nepohne, ale pohne s míčem až při odstraňování markovátka, nedopustil se žádného porušení pravidel, protože markovátko je samo o sobě také pohyblivá závada. Míč se musí vrátit na původní místo.

Z výše uvedeného vyplývá, že označení míče markovátkem před odstraňováním pohyblivé závady – i když není u pravidla 24-2 popsáno v doporučeném postupu – není trestné.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...