Nike VRS CovertNike uvádí na scénu dva výrazně červené bratry, drajvry VRS Covert a VRS Covert Tour, které prezidentka golfové sekce společnosti neváhá označit za „nejrobustnější a nejinovovanější produktovou řadu vůbec". A nezůstane jenom u drajvrů.
Inženýři se chopili „skalpelu" a lačně se zařízli do hlavy hole, z níž vykrojili pořádný kousek. Vyvrcholilo tím tříleté úsilí, jež vdechlo život novým drajvrům VRS Covert. „Našli jsme odvahu podívat se sami na sebe a slíbili jsme inovace. Trvalo roky, než jsme se dopracovali k tomuto cíli," uvedla očividně spokojená viceprezidentka sportovního impéria jménem Nike. Na její slova navázal obchodní ředitel sekce golfových holí Rob Arluna, jenž doufá, že uvedení nových drajvrů na trh způsobí pořádný rozruch. Vizuálně nepřehlédnutelná hůl totiž nabízí nejen skvělý cit a zvuk.

Drajvr zaujme na první pohled zářivě červenou korunou, i když to dozajista nebyl ten nejpřesvědčivější argument, proč ho do svého bagu zařadil třeba známý profesionál a loňský vítěz Bob Hope Classic z PGA Tour Jhonattan Vegas. Ten kromě zpětné vazby ocenil i zvuk.
A nebyl jediný z profíků, kdo nové drajvry pochválil. Zatímco Michelle Wie si vystačila s jediným výrazem: odvážné!, její kolegyně z LPGA Tour Suzann Pettersen se už nemůže dočkat, až drajvr vyzkouší v praxi. To Paul Casey hodnotil nejnovější přírůstky ryze chlapsky: „Máme tu novou generaci. A takhle to vypadá, když promluví design a technologie."

Nejcharakterističtější rys nových drajvrů představuje výrazná dutina v zadní části. A je to vůbec poprvé v historii, kdy technologie dutiny v zadní části našla uplatnění při konstrukci drajvru, třebaže při pohledu do minulosti už podobné pokusy vypátráme. V polovině 90. let se objevil originální návrh s dutinou táhnoucí se přes celou hlavu, ale USGA tyto drajvry zamítla.
K úspěchu by měl hráčům dopomoci koktejl namíchaný ze tří technologických vychytávek. Tou první je již zmiňovaná vysokorychlostní dutina v zadní části, druhou zbraň představuje možnost nastavení loftu i úhlu líce (FlexLoft), třetí položkou je tzv. NexCOR líc. Směs všech tří položek slibuje nebývalou délku ran, kontrolu i velkou toleranci.

High Speed Cavity Back
Koncept rychlostní dutiny v zadní části hlavy hole není rozhodně neznámý, s úspěchem se používá u želez, ve spojení s drajvry však jde o novinku, stejně jako je tomu v případě fervejových dřev a hybridů, jež budou rovněž uvedeny na trh. A aby řada byla kompletní, nemohou scházet ani železa.
Přínos dutiny spočívá ve větší stabilitě hole při zásahu míče, tudíž se na míč přenese větší množství energie – výsledek se projeví jak v dosažené délce rány, tak v její lepší kontrole. Dutinu vidíte pouze při pohledu na spodní část hole, při založení je zcela skryta červenou korunou (prozrazuje to i samotný název drajvru – covert, tedy skrytý), která vás před úderem nabije potřebným sebevědomím.
Díky nově navržené geometrii hlavy došlo k přesunutí hmoty do paty i špičky, v důsledku toho se zvýšil moment setrvačnosti (MOI), takže hůl více odpouští, což poznáte při zásazích mimo ideální střed líce.

Nike Covert 2FlexLoft
Jakýkoliv loft, jakýkoliv úhel líce, to vše v jedné hlavě – tak by se dal ve stručnosti popsat nastavovací systém FlexLoft. Je to přitom velmi jednoduché, stačí povolit šroubek a v krčku pootočením měníte loft od 8,5° až do hodnoty 12,5°. Patentované nastavení ve dvou osách navíc hráčům dovoluje nastavovat kromě loftu i úhel líce nezávisle na sobě. Systém nabízí až 15 konfigurací, a tak si snáze najdete takové nastavení, které vyhovuje vašim potřebám a švihovým charakteristikám i podmínkám na hřišti. Odpovídající nastavení umožní optimalizovat let míče a prodloužit úder.

NexCOR
Líc je konstruována tak, aby hráč míči udělil větší rychlost. Děje se tak s pomocí větší plochy a výsledkem je toužené prodloužení odpalů. Technologie vychází z proměnlivé tloušťky úderové plochy, která posouvá sweet spot (ideální místo pro zásah míče) od paty hole výš do středu, do místa, kterým míč zasahuje většina běžných hráčů.

Oba modely plně využívají všech uvedených vymožeností, liší se velikostí hlavy – túrový model o objemu 430 cm3 charakterizuje hlubší líc, větší otevřený prostor ve středu zadní části spodku hole, fixní dovažovací šroub a černá líc, standardní model s větší hlavou (460 cm3) je širší, s chromovou lící a na americkém trhu o 100 dolarů levnější, pořídíte ho v ceně 250 dolarů.

V Evropě budou oba modely k dostání od začátku února, verze Nike VRS Covert Tour standardně na šaftu Kuro Kage 60s flexe R, S a X, verze Nike VRS Covert je osazena šaftem Kuro Kage 50s, flexe W, A, R a S s možností výběru dalších šaftů.
Nové šafty Kuro Kage jsou vyrobeny z karbonových vláken větší hustoty, což přispívá k mimořádné kontrole i síle.

Více o výrobci a jeho produktech zde


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...